gototopgototop
Website Translation
Повне найменування:
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Ідентифікаційний код юридичної особи: 40310334
Начальник управління: ЯРЕМЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Яременко Володимир Михайлович
Національне агентство з питань запобігання корупції

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

Аграрні новини

Протруювання - один із заходів підготовки насіння до сівби

Печать

Аграрні новини

В області продовжується збирання ранніх зернових і зернобобових культур, завершується озимого ріпаку. Сільгоспвиробники проводять активну підготовку площ до осінньої посівної компанії.Досвідчені землероби знають, для того, щоб отримати гарний урожай, потрібно подбати про якісний та здоровий посівний матеріал.

Детальніше

 
 

Церкоспороз на цукрових буряках

Печать

Аграрні новини

Від появи перших листочків і аж до збирання коренеплодів, цукрові буряки потенційно можуть бути атакованими хворобами листя, збудниками яких є різні гриби.

Церкоспороз– є найбільш шкодочинним патогеном листової поверхні цукрових буряків. Ця хвороба поширена в усіх бурякосійних районах областіі, якщо її не контролюватиналежним чином, спричинює найбільші втрати врожаю. Ознаки хвороби проявляються на розвинутих листках, які закінчили ріст у вигляді округлих світло-бурих, світло-сірих плям з червоною або червоно-бурою облямівкою, діаметром від 0,2–0,3 до 0,5–1,0 см. В суху погоду уражена тканина випадає, листки стають продірявленими. У вологу погоду в місцях плям з обох боків листкової пластинки з’являється сірувато-білий наліт — конідіальне спороношення гриба. Бурі вдавлені видовжені плями виникають також на черешках листків.

Детальніше

 
 

Увага! Десикація

Печать

Аграрні новини

Десикація це переджнивне підсушування рослин з метою прискорення достигання і полегшення збирання врожаю, яке особливо ефективне при забур’яненості і в разі вологої погоди.

Для уникнення можливого негативного впливу десикантів на навколишнє довкілля та здоров’я людини необхідно додержуватись регламентів їхнього застосування та відповідності державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам. А саме асортимент пестицидів, застосування, норми повинні чітко відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні”. Відповідно до ст. 11 Закону України “Про пестициди і агрохімікати” працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання допуску визначається Кабінетом Міністрів України.

Детальніше

 
 
 
 

ДО УВАГИ АГРАРІЇВ ЧЕРНІГІВЩИНИ

Печать

Аграрні новини

Звертаємо Вашу увагу на ВІДНОВЛЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ.

Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства від 19.01.2017 р. № 7 «Про деякі питання забезпечення сертифікації насіння і садивного матеріалу» Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» уповноважене на здійснення діяльності з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва. На території Чернігівської області даним питанням опікується Чернігівське представництво ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» приймає заявки щодо сертифікації насіння та садивного матеріалу.

Детальніше

 
 

Глетчерна блоха

Печать

Аграрні новини

Відлига в зимовий період обумовила активізацію життєдіяльності “снігової блохи”, яку можна було спостерігати на території с. Ведильці Чернігівського району. Снігова або, як її називають науковою мовою Глетчерна блоха (лат. Desoria saltans) - дрібна ногохвістка з сімейства Isotomidae. Дорослі особини досягають в довжину 1,5-2,5 мм, тіло покрите волосками, забарвлення тіла чорне. Назва "блоха" дано цій комасі за здатність стрибати подібно до інших коллемболам. Найбільш сприятливими для цих комах є температури від -10 до 10 градусів. 

Детальніше

 
 

Інформаційне повідомлення

Печать

Аграрні новини

Розпочався 2017 рік, а з ним розпочалися підготовчі роботи до весняно- польових робіт, визначаються основні фірми постачальники хімічних засобів захисту рослин та проводиться заключення договорів.

Тому нагадуємо всім господарникам області про дотримання законодавства. Статтею 18 Закону України «Про захист рослин» визначено права та обов’язки підприємств, установ, організацій та громадян у сфері захисту рослин, а саме допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері захисту рослин щороку, на даний час Управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. Видача здійснюється безоплатно.

Детальніше

 
 

Голова Держпродспоживслужби: Ми впроваджуємо пілотний проект з відеофіксації перевірок

Печать

Аграрні новини

На базі Київської області впроваджується пілотний проект, який передбачає проведення процедури відеофіксації під час проведення заходів державного контролю та нагляду, які відносяться до сфери повноважень Держпродспоживслужби. Такі кроки здійснюються в рамках реалізації державної антикорупційної політики в Україні. Про це повідомив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.нет».

Детальніше

 
 

Володимир Лапа закликав підприємців дотримуватися технології фумігації зерна

Печать

Аграрні новини

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа звернувся до експортерів та представників фумігаційних компаній з проханням дотримуватися технології процесу фумігації (знезараження) партій зерна, яке відправляється на експорт, та закликав встановлювати системи активної рециркуляції для забезпечення ефективної ліквідації ентомологічних організмів.

Про це йдеться у листі-зверненні Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи до суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт та фумігацію рослин та продуктів рослинного походження.

Детальніше

 
 

Увага!

Печать

Аграрні новини

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів  повідомляє про збільшення  надходжень від країн-партнерів у міжнародній торгівлі у 2015-2016 роках нотифікаційних повідомлень щодо невідповідності вимогам фітосанітарних заходів експортованих  об’єктів   регулювання  згідно МСФЗ № 13 “Керівництво щодо нотифікації про невідповідність та екстрені дії ” (далі – нотифікації).

Так, найбільше нотифікацій надходило з причини невідповідності вимог країн-імпортерів та МСФЗ № 15 “Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в  міжнародній  торгівлі ”,  кількість яких у 2016 році на сьогоднішній  становить 112 штук: країни ЄС –  85 шт., Республіка Туреччини – 10 шт., США – 2 шт., КНР – 2 шт., Ізраїль – 1 шт.

Детальніше

 
 

Сторінка 1 з 9

14000 м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Тел.: +38-0462-676-772, Факс: +38-0462-674-672 E-mail: fito(0)dpsscn.gov.ua