gototopgototop
Website Translation
Повне найменування:
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Ідентифікаційний код юридичної особи: 40310334
Начальник управління: ЯРЕМЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Яременко Володимир Михайлович
Національне агентство з питань запобігання корупції

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

Церкоспороз на цукрових буряках

Печать

Аграрні новини

Від появи перших листочків і аж до збирання коренеплодів, цукрові буряки потенційно можуть бути атакованими хворобами листя, збудниками яких є різні гриби.

Церкоспороз– є найбільш шкодочинним патогеном листової поверхні цукрових буряків. Ця хвороба поширена в усіх бурякосійних районах областіі, якщо її не контролюватиналежним чином, спричинює найбільші втрати врожаю. Ознаки хвороби проявляються на розвинутих листках, які закінчили ріст у вигляді округлих світло-бурих, світло-сірих плям з червоною або червоно-бурою облямівкою, діаметром від 0,2–0,3 до 0,5–1,0 см. В суху погоду уражена тканина випадає, листки стають продірявленими. У вологу погоду в місцях плям з обох боків листкової пластинки з’являється сірувато-білий наліт — конідіальне спороношення гриба. Бурі вдавлені видовжені плями виникають також на черешках листків.

Церкоспороз має найбільший потенціал у зниженні врожаю. Шкідливість хвороби проявляється у зменшенні асиміляційної поверхні рослин в результаті передчасного відмирання уражених листків. У хворих рослин транспірація зростає у 3–4 рази, порушується азотний обмін. На заміну відмерлим листкам рослина формує нові молоді листки, витрачаючи на це значну кількість пластичних речовин коренеплоду, їх ріст уповільнюється і суттєво зменшується вміст цукру.За слабкого ураження рослин церкоспорозом недобір цукру з1 га становить 5–10%, за середнього — до   20%, а за сильного — до 70%. У коренеплодах уражених рослин накопичується так званий шкідливий азот, який під час цукроваріння збільшує вихід патоки і зменшує вихід цукру. У коренеплодів з уражених церкоспорозом рослин знижена стійкість проти кагатної гнилі.

За появи на 3-5% рослин цукрових буряків окремих плям церкоспорозу посіви слід обробляти абакусом, мк. е., аканто плюс 28, КС, альто 240 ЕС, КЕ, дерозалом 500 SС, КС, дітаном М-45, ЗП та іншими фунгіцидними препаратами згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. За наростання хвороб проводять повторні обробки, бажано іншими фунгіцидами через 12-15 днів.

Цікавий матеріал? Поділіться ним з іншими:
14000 м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Тел.: +38-0462-676-772, Факс: +38-0462-674-672 E-mail: fito(0)dpsscn.gov.ua