gototopgototop
Website Translation
Повне найменування:
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Ідентифікаційний код юридичної особи: 40310334
Начальник управління: ЯРЕМЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Яременко Володимир Михайлович
Національне агентство з питань запобігання корупції

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

Протруювання - один із заходів підготовки насіння до сівби

Печать

Аграрні новини

В області продовжується збирання ранніх зернових і зернобобових культур, завершується озимого ріпаку. Сільгоспвиробники проводять активну підготовку площ до осінньої посівної компанії.Досвідчені землероби знають, для того, щоб отримати гарний урожай, потрібно подбати про якісний та здоровий посівний матеріал.

Протруювання сучасними препаратами дозволяє знезаражувати насіння від збудників хвороб рослин, які передаються через насіннєвий матеріал; захищати насіння і проростки від збудників хвороб, які знаходяться у ґрунті. За способом дії протруйники поділяються на контактні і системні. Перші пригнічують розвиток патогенів, які знаходяться на поверхні насіння, другі — знезаражують його від внутрішньої інфекції. Контактні препарати більш ефективні при завчасному протруюванні, а системні — при передпосівному.Контактні протруйники при збільшенні тривалості дії на збудника значно посилюють захисний ефект. Токсичність системних протруйників проявляється тільки при проростанні насіння і одночасному пробудженні та рості збудників.

На сьогодні ринок засобів захисту рослин пропонує десятки найменувань препаратів, які тією чи іншою мірою вирішують проблему з захистом проростків та сходів озимих зернових культур.  Отже вибір і застосування протруйників достатньо відповідальний процес. І тільки зважений підхід до питання обробки насіння перед сівбою забезпечить високий економічний ефект від вирощування озимих зернових культур.

Цікавий матеріал? Поділіться ним з іншими:
14000 м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Тел.: +38-0462-676-772, Факс: +38-0462-674-672 E-mail: fito(0)dpsscn.gov.ua