gototopgototop
Website Translation
Повне найменування:
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Ідентифікаційний код юридичної особи: 40310334
Начальник управління: ЯРЕМЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Яременко Володимир Михайлович
Національне агентство з питань запобігання корупції

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

Інформаційне повідомлення станом на 17 серпня 2017 року

Печать

Оперативна інформація

 
 
Оперативна інформація
про стан розвитку та розповсюдження шкідників
і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області
станом на 17 серпня2017 року

 

Фенологія культур

 

Озимий ріпак: посів
Кукурудза:  молочно-воскова стиглість
Багаторічні трави (конюшина): побуріння головок
Соняшник: початок дозрівання
Соя: визрівання бобів
Цукровий буряк: ріст коренеплодів 
Картопля: збирання (ранні сорти)
Сад (яблуня):  дозрівання плодів

На протязі першої половини другої декади серпня місяця утримувалась жарка, часом спекотна переважно без істотних опадів погода. Температура вдень коливалась в межах +26+34°С, вночі стовпчик термометра фіксував значення +17+24°С. Місцями проходили короткочасні дощі з грозами. Вранці спостерігались тумани, роси. Загалом вищезазначені погодні умови періодично сприяли активному живленню основних шкідників с/г рослин, розвитку і поширенню захворювань.

В посівах кукурудзи продовжується живлення гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика ІІ-ІVвіку (на рослину нараховується 0,5-1,0 екз., які переважно у слабкому, подекуди і середньому ступенях пошкодили  2-5% рослин). Шкідливість попелиць продовжується на 2-6% заселених рослин (нараховується 3,0-9,0 екз. на рослину), які переважно у слабкому ступені пошкодили 2-7% рослин. Гельмінтоспоріозом охоплено 3-11% рослин (переважно хворіють листя нижнього, подекуди і середнього ярусу) за розвитку захворювання 2-10%.

Личинки бурякової мінуючої мухи, за чисельності 1,0-2,0 екз. на рослину у слабкому ступені пошкодили  в середньому 2-3% рослин цукрових буряків. Спостерігається подальше живлення гусениць совки-гамми (ІІ-ІІІ віку), які за чисельності 0,1 екз. на кв.м пошкодили у слабкому ступені в середньому 2%, максимально 3% рослин буряку. Розвиток церкоспорозу продовжується в середньому на 2%, максимально 5% рослин, за розвитку захворювання 2-3%. Найбільшого розвитку церкоспороз набув на  столових буряках приватного сектору, хворіє 2-10% рослин за розвитку захворювання 1-3% (10%). Відмічено прояви фомозу на 2% рослин кормового буряку (Чернігівський район).

Рослини сої хворіють на септоріоз і аскохітоз, відповідно уражено 4-8%; 3-6% рослин, за розвитку захворювання 2-6%. Із шкідників продовжують дошкуляти гусениці совки-гамми, які за чисельності 0,1-0,3 екз. на кв.м у слабкому ступені пошкодили 2-6% рослин.

В посівах соняшнику геліхризові попелиці заселили і пошкодили 2-5% рослин у слабкому ступені (на стебло нараховується 1,0-6,0 екз./рослину). Совка-гамма за чисельності 0,1-0,4 екз. на кв.м пошкодила 3-5% рослин культури у слабкому ступені. На фомоз хворіє 3-11% рослин соняшнику за розвитку захворювання 3-8% (10%), на септоріоз хворіє 2-9% рослин за розвитку захворювання 2-8%.

Присадибні ділянки. В посадках капусти пізніх сортів продовжують свій розвиток і шкідливістьбілани, капустяна совка, міль, попелиці, які пошкодили 2-8% рослин у слабкому і середньому ступені. На пероноспороз хворіє в середньому 4% рослин за розвитку захворювання 3-15% (30%), на судинний бактеріоз хворіє до 2% рослин. Продовжується розвиток і поширення фітофторозу на листях і плодах томатів. Верхівкова гниль охопила 0,5-1% (3%) плодів.

В саду із хвороб на яблуні продовжується розвиток парші на листях і плодах, збільшується відсоток уражених плодів на плодову гниль.

 

 

Начальник відділу прогнозування,                                                 Л.В.Менджул
фітосанітарної діагностики
та аналізу ризиків
Цікавий матеріал? Поділіться ним з іншими:
14000 м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Тел.: +38-0462-676-772, Факс: +38-0462-674-672 E-mail: fito(0)dpsscn.gov.ua