gototopgototop
Website Translation
Повне найменування:
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Ідентифікаційний код юридичної особи: 40310334
Начальник управління: ЯРЕМЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Яременко Володимир Михайлович
Національне агентство з питань запобігання корупції

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

Інформаційне повідомлення станом на 23 серпня 2017 року

Печать

Оперативна інформація

 
 
Інформаційне повідомлення
про стан розвитку та розповсюдження шкідників
і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області
станом на 23 серпня2017 року

 

Фенологія культур

 

Озимий ріпак: посів-проростання насіння-початок сходів
Кукурудза:  молочно-воскова, воскова стиглість
Багаторічні трави (конюшина): збирання
Соняшник: дозрівання
Соя: визрівання бобів
Цукровий буряк: ріст коренеплодів 
Картопля: збирання (ранні сорти)
Сад (яблуня):  дозрівання плодів

Наприкінці другої  і початку третьої декади серпня місяця утримувалась, суха, жарка і спекотна погода. Температура вдень коливалась в межах +27+34°С, вночі температурні показники фіксували значення +15+24°С. Починаючи з 22 серпня погода змінилась на хмарну з проясненнями. Денні температурні показники підвищувались до +18+26°С, вночі до +9+14°С. Місцями пройшли невеличкі, короткочасні дощі.

У посівах кукурудзи дохарчовуються гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика, на рослину нараховується  0,5-1,0 екз. гусениць, які у слабкому і середньому ступенях пошкодили до 5% рослин (стебло, качан). Продовжується розвиток гельмінтоспоріозу на листях нижнього і середнього ярусу, на який хворіє в середньому 6%, максимально 12% рослин за розвитку захворювання 3%-10%. В осередках спостерігається розвиток пухирчастої сажки, на яку хворіє від поодиноких до 3% рослин, уражено стебло, качан.

На посівах сої продовжують харчуватися попелиці,осередковолистогризучі совки(совка-гамма),павутинний кліщ. Із хвороб септоріозом і аскохітозом охоплено 4-10% рослин за розвитку захворювання 2-10%.

На рослинах цукрових буряків завершують живлення личинки бурякової мінуючої мухи, на рослину нараховується 1,0-2,0 екз., які у слабкому ступені пошкодили до 4% рослин. Совка-гамма за чисельності 0,1 екз. на кв.м пошкодила до 3% рослин у слабкому ступені. Спостерігається подальший розвиток церкоспорозу, в середньому хворіє 2%, максимально 5% рослин, за розвитку захворювання 2-4%. Рослини кормового і столового буряку приватного сектору продовжую хворіти нацеркоспороз (уражено 4-10% рослин за розвитку захворювання 2-10%).

Із хвороб на дозріваючих рослинах соняшнику фомозом охоплено 7-12% рослин за розвитку захворювання  3-10%, на септоріоз в середньому хворіє 5% рослин, максимально до 10% рослин за розвитку захворювання 2-5% (10%). Совка-гамма продовжує осередково дошкуляти  2-5% рослин соняшнику (кошик). Залишаються шкідливими у допороговій чисельності геліхризові попелиці.

У посадках капусти пізніх сортів приватного сектору продовжується літ, яйцекладка, розвиток і живленнябіланів ІІІ покоління, капустяної совки ІІ покоління, молі ІІІ покоління. На пероноспороз (нижні листя) хворіє 3-8% рослин за розвитку захворювання 3-20%. Судинний бактеріоз охопив 1-3% качанів. На картоплі приватного сектору спостерігається шкідливість грунтових шкідників, а саме гусениць озимої совки, дротяників і личинок хрущів, які за чисельності 0,1-0,5 екз. на кв. м пошкодили 1-4% рослин переважно у слабкому, подекуди і середньому ступенях.

В саду спостерігається літ яблуневої плодожерки ІІ покоління. Із хвороб на яблуні продовжується розвиток парши на листях і плодах, плодової гнилі.

 

 

Начальник відділу прогнозування,
фітосанітарної діагностики
та аналізу ризиків                                                                                    Л.В.Менджул
Цікавий матеріал? Поділіться ним з іншими:
14000 м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Тел.: +38-0462-676-772, Факс: +38-0462-674-672 E-mail: fito(0)dpsscn.gov.ua