gototopgototop
Website Translation
Повне найменування:
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Ідентифікаційний код юридичної особи: 40310334
Начальник управління: ЯРЕМЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Яременко Володимир Михайлович
Національне агентство з питань запобігання корупції

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

Оперативна інформація станом на 31 серпня 2017 року

Печать

Оперативна інформація

 
 
Оперативна інформація
про стан розвитку та розповсюдження шкідників
і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області
станом на 31 серпня 2017 року

 

Фенологія культур

 

Озимий ріпак: сходи
Озимі зернові: підготовка грунту
Кукурудза: воскова стиглість
Соняшник: дозрівання
Соя: визрівання бобів
Цукровий буряк: ріст коренеплодів
Картопля: збирання
Сад (яблуня): дозрівання плодів

Третя декада серпня місяця характеризувалась мінливими погодними умовами. Температура вдень коливалась в межах +14+20°С, максимально в денні години стовпчик термометра підвищувався до +29°С, вночі +10+15°С. Опади проходили у вигляді дощів різної інтенсивності, місцями з грозами. Ранком росяно, місцями спостерігались ранкові тумани.

Вище зазначені погодні умови періодично сприяли подальшому активному розвитку і живленню основних шкідників, розвитку і поширенню захворювань.  

В посівах кукурудзи гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика, за чисельності 0,5-1,0 екз. на рослину у слабкому і середньому ступенях пошкодили 2-5% рослин. На пухирчасту сажку осередково хворіє 0,5-4% рослин (стебло, качан). Гельмінтоспоріозом охоплено 12-25% обстежених площ, в середньому 7% рослин за розвитку захворювання 3-6%.

В посівах сої продовжується розвиток аскохітозу, хворіє 3-6% рослин, за розвитку захворювання 2-8%. На септоріоз хворіє в середньому 6%, максимально до 10% рослин за розвитку захворювання 3-5%.

На рослинах цукрових буряків продовжується  розвиток церкоспорозу, захворювання охопило 3-5% рослин, за розвитку захворювання 2-5%.

Із хвороб на рослинах соняшнику продовжується розвиток септоріозу, фомозу, відповідно хворіє 5-13%; 8-15% рослин за розвитку захворювання 3-8%.

Продовжується заселення посівів озимого ріпака хрестоцвітими блішками, пошкоджено 2-4% рослин, за чисельності 0,5-2,0 екз.на кв.м.

Листогризучі совки, а саме гусениці совки-гамми в осередкахпродовжують живленняна рослинах сої, цукрових і кормових буряках, пошкоджено 2-6% рослин переважно у слабкому, подекуди і середньому ступенях.

Рослини капусти пізніх строків дозрівання продовжують пошкоджувати капустяна совка, білани. Із захворювань пероноспорозом охоплено 3-8% рослин; судинний бактеріоз охопив 1-3% рослин.

У садах приватного сектору гусеницями яблуневої плодожерки пошкоджено в середньому 3-5% плодів пізніх сортів яблуні. На паршу продовжують хворіти листя і плоди. На плодову гниль в середньому хворіє 5-8% плодів. У незахищених садах приватного сектору відсоток хворих і пошкоджених плодів значно вищий.

 

 

Начальник відділу прогнозування,
фітосанітарної діагностики
та аналізу ризиків                                                                     Л.В.Менджул
Цікавий матеріал? Поділіться ним з іншими:
14000 м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Тел.: +38-0462-676-772, Факс: +38-0462-674-672 E-mail: fito(0)dpsscn.gov.ua