gototopgototop
Website Translation
Повне найменування:
УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ
Ідентифікаційний код юридичної особи: 40310334
Начальник управління: ЯРЕМЕНКО ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Яременко Володимир Михайлович
Національне агентство з питань запобігання корупції

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 

 

Інформаційне повідомлення станом на 7 вересня 2017 року

Печать

Оперативна інформація

 
 
Інформаційне повідомлення
про стан розвитку та розповсюдження шкідників
і хвороб сільськогосподарських рослин в Чернігівській області
станом на 7 вересня 2017 року

 

Фенологія культур

 

Озимий ріпак: сходи-початок утворення листкової розетки
Озимі зернові: посів
Кукурудза: дозрівання
Соняшник: дозрівання
Соя: дозрівання
Б. трави: відростання
Цукровий буряк: ріст коренеплодів
Картопля: збирання
Сад (яблуня):  дозрівання плодів пізніх сортів

Перша декада вересня характеризувалась мінливою погодою. Температура повітря вдень коливалась в межах +15+24°С, в окремі дні денні температурні показники підвищувались до +27+28°С. Вночі стовпчик термометра фіксував значення в межах +7+15°С. Опади проходили у вигляді дощів різної інтенсивності, місцями з грозами. Відмічені вранішні тумани, роси.

Вищезазначені погодні умови початку осіннього періоду сприяють подальшому розвитку та живленню основних шкідників сільськогосподарських культур, розвитку захворювань.

На рослинах кукурудзи дохарчовуються гусениці стеблового кукурудзяного метелика старших віків, на рослину нараховується 1,0 екз. шкідника, услабкому і середньому ступенях пошкоджено до 5% рослин. У пазухах листків рослини продовжує живлення попелиця. На пухирчату сажку осередково хворіє 2-4% рослин. Гельмінтоспоріозом уражено в середньому 9% рослин.

Рослини соняшнику продовжують хворіти на септоріоз, фомоз.Відмічено розвиток сірої гнилі на 1-3% рослин, хворіють кошики.

В посівах цукрових буряків із хвороб продовжується розвиток церкоспорозу на4-6% рослин. Відмічено прояви борошнистої роси на 2-3% рослин. Із шкідників продовжується живлення совки-гамми в середньому на 2% рослин. Осередково відмічена шкідливість озимої совки, яка за чисельності 0,1-0,2 екз. гусениць ІІІ-ІVвіку на кв.м пошкодила в середньому 2% рослин.  

Продовжується заселення посівів озимого ріпаку хрестоцвітими блішками, пошкоджено 3-5% рослин у слабкому ступені. Відмічено прояви пероноспорозу в середньому на 2% рослин (Семенівський район). Надалі помірні температури і дощі сприятимуть розвитку і поширенню захворювання.

На присадибних ділянках в посадках капусти пізніх сортів дохарчовуються гусениці старших віків капустяної совки, біланів, які відповідно за чисельності 0,5-2,0; 0,8-3,0 екз/рослину пошкодили 3-8% рослин у слабкому і середньому ступенях. Рослини капусти продовжують хворіти на судинний і слизовий бактеріози, пероноспороз.

В саду (яблуня) приватного сектора гусеницями яблуневої плодожерки пошкоджено 4-8%, максимально до 30% плодів падалиці. Із хвороб продовжується розвиток і поширення парші, хворіють листя і плоди, збільшується відсоток ураження плодовою гниллю.

 

 

Начальник відділу прогнозування,                                                 Л.В.Менджул
фітосанітарної діагностики
та аналізу ризиків
Цікавий матеріал? Поділіться ним з іншими:
14000 м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 41 Тел.: +38-0462-676-772, Факс: +38-0462-674-672 E-mail: fito(0)dpsscn.gov.ua